pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Chińczycy kupują "elektrytyki" jak nikt na świecie

KUP LICENCJĘ
Marek Druś
Pin It email print

Sprzedaż aut elektrycznych w Chinach jest większa niż łącznie na wszystkich innych rynkach świata. Są to jednak głównie auta krajowej produkcji, o gorszych parametrach niż elektryki oferowane m.in. przez Teslę czy Nissana, donosi Reuters.

 

Notowania

dolar

W okresie styczeń-listopad ubiegłego roku sprzedano w Chinach 402 tys. aut elektrycznych i hybrydowych, o 60 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Chiny postawiły sobie za cel, aby po drogach do 2020 roku jeździło 5 mln aut na prąd. Aby to było możliwe rząd uruchomił program dopłat do ich zakupu.

- Auta elektryczne są bardzo tanie w Chinach, wydajesz na nie niewiele pieniędzy. Jeśli jeździsz tylko do pracy albo korzystasz z niego w mieście, jest OK…. jeśli jeździsz najdalej 100 km – powiedział Reutersowi Xie Chao, pracownik chińskiej spółki chemicznej w Szanghaju, który od 2015 roku kupił już trzy auta elektryczne: dla siebie, żony i na wynajem. 

W 2016 roku w Szanghaju cena dwudrzwiowego auta elektrycznego chery eQ wynosiła ok. 60 tys. juanów (35,7 tys. zł). Bez rządowych dopłat byłaby o 100 tys. juanów wyższa. Cena wystawianego podczas tegorocznego salonu samochodowego w Detroit najnowszego auta elektrycznego GM, modelu Bolt EV, wynosi ok. 30 tys. USD (123,4 tys. zł) po odliczeniu ulgi podatkowej wysokości 7,5 tys. USD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na moto.pb.pl


News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
News

Alterglobalistyczne usztywnienie

Logo Forum Ekonomicznego w...
Najlepsze blogi o biznesie

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu