pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Toyota: autonomiczne auta wciąż zbyt niebezpieczne

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Toyota Motor zamierza jeszcze przez lata projektować auta kierowane głównie przez ludzi, bo uważa, że przekazanie kontroli komputerom wciąż jest zbyt niebezpieczne.

 

Notowania

dolar

Toyota zwraca uwagę, że choć ludzie są gotowi zaakceptować tysiące śmiertelnych wypadków rocznie na drogach, spowodowanych głównie błędem człowieka, to nie są wciąż gotowi tolerować ich, jeśli auta kierowane byłyby przez komputery.

- Nikt w branży motoryzacyjnej lub IT nie jest bliski osiągnięcia prawdziwego Poziomu 5 autonomii – powiedział Gill Pratt, szef Toyota Research Institute, odnosząc się do pojęcia opisującego pełną autonomię samochodu bez żadnej interwencji człowieka. – Nauka maszyn zajmie jeszcze wiele lat i dużo więcej mil zanim ktokolwiek osiągnie wymaganą perfekcję zarówno w testach symulowanych, jak i w realnym świecie – dodał.  

Japoński koncern stworzył Toyota Research Institute w 2015 roku. Przeznaczył 1 mld USD na badania, rekrutując najlepszych specjalistów w USA od sztucznej inteligencji, robotyki i z innych dziedzin.  

- To zaskakująco trzeźwa i realistyczna ocena wyzwań, której stoją przed autonomicznymi pojazdami. Chwała im za to – powiedział  Mike Dovorany, analityk The Carlab, firmy konsultingowej w Kalifornii. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na moto.pb.pl


News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
News

Alterglobalistyczne usztywnienie

Logo Forum Ekonomicznego w...
Najlepsze blogi o biznesie

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu