pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Volvo straciło pozycję lidera w Szwecji

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, bbc.com
Pin It email print

W 2016 roku po raz pierwszy od ponad 50 lat najlepiej sprzedającym się autem w Szwecji nie było Volvo.

 

W ubiegłym roku liderem sprzedaży był Volkswagen Golf, poinformowało stowarzyszenie producentów aut. Auto niemieckiego koncernu miało 5,9 proc. udziału w sprzedaży nowych samochodów. Udział Volvo spadł do 5,7 proc. Ostatni raz kiedy nie było na pozycji lidera zdarzył się w 1962 roku. Wówczas Volvo pokonane zostało przez Volkswagena „Garbusa”.

Choć Volvo Car jest własnością chińskiego Zhejiang Geely Holding Group, to wciąż jest postrzegane jako „flagowa szwedzka marka”. 21,5 proc. aut jeżdżących po szwedzkich drogach, to volvo. Volkswageny to 15,7 proc.

W 2016 roku zanotowano w Szwecji rekordową sprzedaż nowych aut. Zarejestrowano tam 372 tys. samochodów, o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

5 Komentarze

k 2017-01-03

Jak mozna porównywac producenta (volvo) z produktem jakim jest golf?

Tolekbanan 2017-01-03

No i wiadomo, dlaczego Chińczykom spadnie PKB do 6,5 %

Hagen 2017-01-03

Nie z powodu Volvo, bo nowe modele sprzedają się ponad plan, odświeżyli na razie droższe modele S90 i V90 czy XC90 - bardziej popularne były V60 czy XC60 więc poczekajmy na kolejne premiery w tym roku. W sumie różnica mała i raczej kwestia prestiżowa, niż realny problem firmy.

kobuz# 2017-01-03

@k....Volvo straciło pozycję lidera w Szwecji Nikt nie porównuje VW Golf do Volvo, lecz ilość sprzedanych samochodów odpowiedniej marki i typu. O ile gazeta pisze VW-Golf, to nie pisze jakie VOLVO.. Tak, czy siak więcej sprzedano w Szwecji VW-Golf, jak każde inne VOLVO i to jest prawidłowe i nie ma nic wspólnego z porównaniem rożnych typów odpowiedniej marki...

kobuz# 2017-01-03

@k....Jak można porównywać producenta (volvo) z produktem jakim jest golf? Nikt nie porównuje VW Golf do Volvo, lecz ilość sprzedanych samochodów odpowiedniej marki i typu. O ile gazeta pisze VW-Golf, to nie pisze jakie VOLVO.. Tak, czy siak więcej sprzedano w Szwecji VW-Golf, jak każde inne VOLVO i to jest prawidłowe i nie ma nic wspólnego z porównaniem rożnych typów odpowiedniej marki... So what..

Wiadomości dnia na moto.pb.pl


News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
News

Alterglobalistyczne usztywnienie

Logo Forum Ekonomicznego w...
Najlepsze blogi o biznesie

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu