pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Drogowy bolid Red Bulla będzie kosztował…

KUP LICENCJĘ
ŁO
Pin It email print

W lipcu Aston Martin i Red Bull potwierdziły, że zaoferują klientom wspólnie opracowany model o nazwie AM-RB 001. Teraz znamy cenę. Producent sięgnie głęboko do kieszeni fanów motoryzacji.

 

Notowania

dolar

Potentat rynku napojów energetycznych, a jednocześnie właściciel utytułowanego zespołu Formuły 1 postanowił stworzyć samochód, którym zwykli kierowcy będą mogli jeździć po publicznych drogach. Auto zaprojektowane zostało wspólnie z brytyjską marką Aston Martin.  

„The Wall Street Journal” ujawnia, że Aston Martin i Red Bull wyprodukują zaledwie 150 egzemplarzy superauta, które przystosowane będą do jazdy po normalnych drogach oraz 25 aut z przeznaczeniem tylko na tor.  

Pierwsze pojazdy trafią do klientów na początku 2019 r. Niestety jest to propozycja tylko dla bogatych miłośników szybkich samochodów, bo każdy AM-RB 001 będzie kosztował około 3 mln USD.  

Model napędzany jest silnikiem V12, który dostarcza 900 koni mechanicznych przy wadze wynoszącej 900 kg. Taki stosunek mocy do wagi gwarantuje przyspieszenie „do setki” w około dwie sekundy. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na moto.pb.pl


News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
News

Alterglobalistyczne usztywnienie

Logo Forum Ekonomicznego w...
Najlepsze blogi o biznesie

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu