pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Henrik Fisker znów będzie robił superauta

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Henrik Fisker ogłosił stworzenie firmy Fisker Inc., która w przyszłym roku pokaże swoje auto elektryczne.

 

Notowania

dolar

Słynny Duńczyk powiedział, że samochód będzie „duchowym następcą” auta elektrycznego Fisker Karma, które wypuścił na rynek w 2012 roku.

- Pracowaliśmy w tajemnicy – ujawnił Fisker, którego poprzednia firma, Fisker Automotive Inc., upadła w 2014 roku. Część jej aktywów przejęli Chińczycy, ale nie markę Fisker. – Przez ostatnie dwa lata przyglądałem się technologii akumulatorów, bo chciałem zobaczyć czy jest coś, co może naprawdę wskazać nowy paradygmat. Mieliśmy strategię najszybszego możliwego rozwoju technologii bez uwikłania się w dużą organizację, która by nas hamowała. Teraz mamy technologię, której nie ma nikt inny. I nikt nie jest nawet blisko tego, co robimy – powiedział duński projektant.

Szczegóły dotyczące nowego auta Fiskera i jego technologii nie są znane. Słyszy się jednak, że jego akumulatory mają dysponować bezprecedensową długość „życia” m.in. dzięki materiałom i metodzie ich budowy. Mają zawierać lit, ale nie będzie on wykorzystywany tak, jak się to zwykle robi m.in. w akumulatorach np. tesli. Zespół Fiskera sugeruje, że auto, które jeszcze nie ma nazwy, będzie miało zasięg ponad 400 mil (644 km) na jednym ładowaniu.

Fisker, twórca m.in. aut BMW Z8, czy Aston Martin V8 Vantage, odmówił ujawnienia, jak będzie wyglądał jego nowy samochód.

- Będzie zdecydowanie czymś, co jest całkowicie inne od tego co widzieliście. Będzie sportowe i obszerne. I będzie oczywiście pięknie wyglądać. Nie ma wymówki dla robienia brzydkiego auta, nawet z nową technologią – powiedział.

Duńczyk myśli także o produkcji w przyszłości auta elektrycznego z przeznaczeniem na masowy rynek. Ma kosztować mniej niż 40 tys. USD, ale dysponować dużo większym zasięgiem niż konkurencyjne auta elektryczne. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

Q 2016-10-20

Tym magicznym komponentem w ogniwie jest ... grafen! Tadam! Fisker Karma to piękne auto ale napęd i wykonanie dołujące.

Wiadomości dnia na moto.pb.pl


News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
News

Alterglobalistyczne usztywnienie

Logo Forum Ekonomicznego w...
Najlepsze blogi o biznesie

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu