pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Fiat wyda 2,4 mld zł w Tychach. Jest jeden warunek

KUP LICENCJĘ
Małgorzata Grzegorczyk
Pin It email print

Koniec jazdy na wstecznym biegu. Na uruchomienie produkcji nowego modelu włoski koncern wyda 2,36 mld zł. Warunek: strefa.

 

„PB” dotarł do szczegółowych planów koncernu związanego z tyskim zakładem. Wynika z nich, że Fiat Auto Poland chce rozpocząć produkcję nowego modelu samochodu osobowego segmentu B (do tego segmentu należy np. Punto). 96 proc. produkcji ma trafiać na eksport, w tym do Ameryki Północnej.

Spółka zamierza zainwestować 2,36 mld zł w park maszynowy: linie technologiczne dla spawalni, lakierni i montażu oraz zakup technologii. Inwestycja ma się zakończyć do końca 2017 r. Dodatkowo firma zatrudni 420 osób i utrzyma 3 tys. obecnych etatów. Poddostawcy Fiata utrzymają 1,9 tys. miejsc pracy i stworzą 1,5 tys. nowych.

Koszty kwalifikowane inwestycji — czyli kwota, od której liczy się pomoc publiczną — wyniosą 1,033 mld zł. A Włosi oczekują pomocy publicznej, w tym zwolnień podatkowych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE).

Więcej w czwartkowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4 Komentarze

jkk 2014-05-08

żadnych zwolnień podatkowych !

mygen.pl 2014-05-08

A czy mi ktoś daje zwolnienia? Obiektywnie patrzac to taki fiat daje umowy smieciowe bo nic nie musi placic....

glews 2014-05-08

Ale właśnie tu chodzi o taką politykę! Jak Wam się nie podoba przeniesiemi zakłady np. do Chorwacji, Czarnogóry lub jak się uspokoi na Ukrainę, a na końcu do Mongolii! Tak działa współczesny kapitalizm pardon globalizm!

RICO 2014-05-12

I w ten oto prosty sposób kapitał zagraniczny wymusza zwolnienia podatkowe,bo inaczej miejscowa władza administracyjna będzie miała kłopoty z utrzymaniem stołków.Tym samym musi ona sobie odbić na podatkach od miejscowego małego biznesu !

Wiadomości dnia na moto.pb.pl


News

Panie, chodź Pan na forex

Reklamowa ofensywa firm...
News

Koniec wakacji

Kończy się sierpień, a z nim wakacje i letnia hossa…....
News

Narodowi czempioni a prywatni pretendenci

Od dobrych kilku kwartałów...
News

Luz blues w gospodarce

Luzowanie ilościowe. To hasło, które zdominowało...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Bez marginesu bezpieczeństwa

Budżet na 2017 r. jest...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Rząd wycisza głos samorządu

PiS przyjęło generalny...
Najlepsze blogi o biznesie

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu