pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Fiat wyda 2,4 mld zł w Tychach. Jest jeden warunek

KUP LICENCJĘ
Małgorzata Grzegorczyk
Pin It email print

Koniec jazdy na wstecznym biegu. Na uruchomienie produkcji nowego modelu włoski koncern wyda 2,36 mld zł. Warunek: strefa.

 

„PB” dotarł do szczegółowych planów koncernu związanego z tyskim zakładem. Wynika z nich, że Fiat Auto Poland chce rozpocząć produkcję nowego modelu samochodu osobowego segmentu B (do tego segmentu należy np. Punto). 96 proc. produkcji ma trafiać na eksport, w tym do Ameryki Północnej.

Spółka zamierza zainwestować 2,36 mld zł w park maszynowy: linie technologiczne dla spawalni, lakierni i montażu oraz zakup technologii. Inwestycja ma się zakończyć do końca 2017 r. Dodatkowo firma zatrudni 420 osób i utrzyma 3 tys. obecnych etatów. Poddostawcy Fiata utrzymają 1,9 tys. miejsc pracy i stworzą 1,5 tys. nowych.

Koszty kwalifikowane inwestycji — czyli kwota, od której liczy się pomoc publiczną — wyniosą 1,033 mld zł. A Włosi oczekują pomocy publicznej, w tym zwolnień podatkowych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE).

Więcej w czwartkowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4 Komentarze

jkk 2014-05-08

żadnych zwolnień podatkowych !

mygen.pl 2014-05-08

A czy mi ktoś daje zwolnienia? Obiektywnie patrzac to taki fiat daje umowy smieciowe bo nic nie musi placic....

glews 2014-05-08

Ale właśnie tu chodzi o taką politykę! Jak Wam się nie podoba przeniesiemi zakłady np. do Chorwacji, Czarnogóry lub jak się uspokoi na Ukrainę, a na końcu do Mongolii! Tak działa współczesny kapitalizm pardon globalizm!

RICO 2014-05-12

I w ten oto prosty sposób kapitał zagraniczny wymusza zwolnienia podatkowe,bo inaczej miejscowa władza administracyjna będzie miała kłopoty z utrzymaniem stołków.Tym samym musi ona sobie odbić na podatkach od miejscowego małego biznesu !

Wiadomości dnia na moto.pb.pl


News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

 
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
News

Decydujący okres dla GPW

Tym razem nie chodzi o notowania akcji, kondycję...
News

Alterglobalistyczne usztywnienie

Logo Forum Ekonomicznego w...
Najlepsze blogi o biznesie

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu